JEDNODENNÍ SKI & SKIALPOVÝ KURZ – Ještěd Liberec

Kurz je určen pro začínající i zkušené skialpinisty, kteří již mají pevně osvojené základy této disciplíny a potřebují prohloubit své dovednosti v technice pohybu a sjezdu na lyžích.

Poznámka: kurz se bude konat pouze za předpokladu dostatečné sněhové nadílky a min. počtu 3 účastníků. PROGRAM může mít po dohodě i jinou osnovu, dle potřeb přihlášených skupin.

Datum a místo:

Termíny: na objednávku tel. nebo emailem kdykoliv

Ski areál Ještěd a okolí – technika sjezdu a výstupu. Kurz se koná za každého počasí. Maximální počet osob = 6.

Obtížnost – S1-S2:

Obtížnost S1 začátečník

Jednoduché horské túry 2 – 4 hodiny chůze s přestávkami se stoupáním  500-700 Vm/den, CHOZENÍ s nenáročným stoupáním a sestupem, sjezd na lyžích do sklonu 25 stupňů. Nejsou nutné žádné předchozí zkušenosti. Ideální úroveň pro každého kdo to chce zkusit nebo s tím začít. Lyžařské túry  délka trvání (s přestávkami) 3 – 5 hodin. Vhodné pro začátečníky.

Obtížnost S2 pokročilý

Lyžařské túry se stoupáním 700-1000 Vm/den, délka trvání (s přestávkami) 3 – 6 hodin. Vhodné pro absolventy základního kurzu S1.

Program:

Jedná se o jednodenní kurz. 

Dopoledne 8:00 – 12:00 hod:

Sraz na centrálním parkovišti P1 u pokladen. Dopolední program je věnovaný problematice sjezdu na lyžích a bude probíhat přímo na sjezdových tratích areálu. Je nutno zakoupit si dopolední skipas.

Nácvik různých druhů oblouku v různých situacích – led, boule, prašan, upravená sjezdovka

Nácvik rovnováhy a přenášení těžiště dopředu, dozadu, levá/pravá leže a řešení krizových situací – rychlý stop.

Smýkaný oblouk

 • točení a vedení obou lyží v paralelním postavení a držení základního sjezdového postoje
 • regulace rychlosti jízdy ve zhoršených terénních podmínkách (neupravený terén, hluboký sníh, přelidněná sjezdovka)
 • dynamika pohybu na lyžích
 • posunutí lyžařských dovedností na vyšší úroveň

Carvingový oblouk – race carvingový oblouk je vrchol lyžování na upravené sjezdovce a našim cílem bude dosažení maxima možného v této disciplíně.

 • dynamické a sportovní pojetí jízdy
 • oblouk vyjetý po hranách se středním až dlouhým poloměrem zatáčení
 • posunutí lyžařských dovedností na vysokou úroveň

 

Odpoledne 13:00-18:00 hod:

Odpolední túra a praktická část, nácvik praktických dovedností

 • chůze na lyžích se stoupacími pásy
 • držení těla a správné postavení těžiště těla
 • práce nohou, rukou a chodidel při stoupání
 • technika krátkého a dlouhého kroku
 • překonání terénních útvarů, skialpinistický obrat, krátký obrat
 • finální sjezd s čelovkou

Cena:

Cena: 1500,- Kč jedna osoba. Celodenní kurz, Cena zahrnuje kvalifikované. V ceně není zahrnuto: doprava, skipas a strava.

Cena zahrnuje kvalifikované instruktory.

V ceně není zahrnuto: doprava, ubytování, parkovné, strava a apod.

Ke koupi kurzu dostanete slevové kupóny od našich partnerů.

Sleva do prodejny HUDY v Havlíčkově ulici v Praze v hodnotě 14% na jednorázový nákup. Sleva na nákup v eshopu Lezecká stěna HK ve výši 15% s platností do konce března 2022.

Doprava:

Dopravu si účastníci zajišťují sami.

Ubytování:

Ubytování si účastníci zajišťují sami.

Stravování:

Strava není zajištěna. Doporučujeme zabalit si jídlo na celodenní túru. Pokud situace s COVID-19 umožní prodej přes okénko nebo budou otevřeny bufety v areálu a přilehlé chalupy (Pláně), bude možnost stravování v těchto zařízeních.

Vybavení:

Kurz předpokládá vlastní výbavu. (skialpové/sjezdové?) Pokud bude potřeba z nějakého důvodu zajistit zapůjčení skialpinistického vybavení, je nám k dispozici vlastní půjčovna. Váš požadavek na zapůjčení vybavení prosím specifikujte do poznámky u přihlášky na kurz. Mezi povinné vybavení patří: skialpové lyže, pásy, boty, helma, hole, čelová svítilna, vhodný batoh (30 – 40l) s možností připnutí lyží, mobilní telefon.

Doporučujeme vzít si s sebou: lékárnu, krém na opalování, balzám na rty, nůž, vlastní nádobu na vodu aj. dle Vašich zvyklostí z ostatních túr.

Oblečení:

Doporučujeme vzít si oblečení, které standardně používáte na túry. Je potřeba si přibalit jednu zateplovací vrstvu navíc (např. péřovou bundu), sbalitelnou do batohu.

V případě zrušení kurzu z důvodu Covidu, vracíme 100% částky

Naši lidé:

Jan Lesak

instruktor skialpinismu, trenér sjezdového lyžování – alpské disciplíny III.

Lokalita:

ikona - AG

Rezervace:

Napište požadovaný termín do poznámky, my Vám jej potvrdíme.


Vybavení:

Kurz pro pokročilé skiaplinisty předpokládá vlastní výbavu. Pokud ale je potřeba z nějakého důvodu zajistit zapůjčení skialpového vybavení, půjčíme Vám potřebný materiál z naší půjčovny. Váš požadavek dejte do poznámky u přihlášky na kurz. Každý ale bude mít

povinné vybavení– sklialpové lyže, pásy, boty, trojkombinaci na laviny (sonda, vyhledávač, lopata), cepín, helmu, hole,  čelovou svítilnu, vhodný batoh 30 – 40l s možností připnout lyže, mobilní telefon.

nepovinné vybavení: alespoň dvě smyčky 80, 120mm, REP šňůry 3m, 1,5m, 2-3 karabiny s pojistkou, skialpový sedací úvaz, papírová mapa místa kurzu

dále doporučujeme: náhradní baterie (vyhledávač, čelová svítilna), pokud nemáte dobíjecí, lékárnu, krém na opalování, balzám na rty, nůž, vlastní nádobu na vodu, hrnek, pantofle atd. tak jak jste zvyklí na svých túrách

Půjčovna:

Pro naše klienty zajišťujeme zapůjčení skialpového vybavení ( lyže, pásy, hole, boty, sondu, lopatu, vyhledávač) v případě potřeby je nutné přidat do poznámky a kontaktovat nás i telefonicky.

Oblečení:

Doporučujeme vzít si oblečení na chalupu a dále oblečení, které standardně používáte na túry. Boty na chození venku nejsou potřeba, pouze přezutí na chalupu. Je potřeba si přibalit jednu zateplovací vrstvu navíc, nebo vzít péřovou bundu, spalitelnou do batohu, neboť praktická část bude probíhat i za menší fyzické námahy kdy se tolik nezahřejeme výstupem.

Team:

Kvalifikovaní a certifikovaní instruktoři skialpinismu, většina s přesahem na skalní lezení, lezení v mixu a na ledovci .

vybavení AG
Kompletní seznam

Doporučené vybavení:

Jsme k dispozici:

+420 603 552 637

nejste-li si jistí, zavolejte

info@aliveguides.cz

veškeré info týkajících se kurzů