JEDNODENNÍ SKIALPOVÝ KURZ – Krkonoše Harrachov

Technika sjezdu a výstupu. Maximální počet osob = 6.

Kurz je určen pro skialpinisty, začátečníky . Vyzkoušíme efektivní otáčení na lyžích, vedení trasy a taktiku výstupu i sjezdu.

Obtížnost S1

Jednoduché horské túry 2 – 4 hodiny chůze s přestávkami se stoupáním  500-700 Vm/den, CHOZENÍ s nenáročným stoupáním a sestupem, sjezd na lyžích do sklonu 25 stupňů. Nejsou nutné žádné předchozí zkušenosti. Ideální úroveň pro každého kdo to chce zkusit nebo s tím začít. Lyžařské túry  délka trvání (s přestávkami) 3 – 5 hodin. Vhodné pro začátečníky. 

Poznámka: kurz se bude konat pouze za předpokladu dostatečné sněhové nadílky a min. počtu 3 účastníků

Program:

09:00 – 16:00 hod:

Sraz na centrálním parkovišti Harrachov Místo bude označeno plachtou Aliveguides. Proběhne kontrola vybavení a tipy na vybavení, briefing, krátká mapová příprava, případně káva.

  • kontrola vyhledávačů
  • chůze na lyžích se stoupacími pásy
  • držení těla a správné postavení těžiště těla
  • délka holí a práce s nimi
  • práce nohou, rukou a chodidel při stoupání
  • technika krátkého a dlouhého kroku
  • překonání terénních útvarů, skialpinistické obraty, krátký obrat

Datum a místo:

13.1. 2021 Krkonoše Harrachov
20.1. 2021 Krkonoše Harrachov
27.1. 2021 Krkonoše Harrachov

Cena:

1000 Kč/osoba.
Cena zahrnuje certifikovaného instruktora skialpinismu A studijní materiály  Zapůjčení lavinového vybavení v ceně.  V ceně není zahrnuto: doprava, parking a strava. 

Doprava:

Dopravu si účastníci zajišťují sami. 

Vybavení:

Kurz předpokládá vlastní výbavu. Pokud bude potřeba z nějakého důvodu zajistit zapůjčení skialpinistického vybavení, dejte nám vědět. Váš požadavek na zapůjčení vybavení prosím specifikujte do poznámky u přihlášky na kurz. partnerská půjčovna: Čermák Harrachov  Mezi povinné vybavení patří:  Svatá trojice ( lopata sonda pípák) , skialpové lyže, pásy, boty, helma, hole, lyžařské brýle, čelová svítilna, vhodný batoh (30 – 35l) s možností připnutí lyží, mobilní telefon. A lavinové vybavení, které půjčujeme v ceně kurzu – přidejte prosím do poznámky.

Doporučujeme vzít si s sebou: lékárničku, balzám na rty, nůž, termosku … dle Vašich zvyklostí z ostatních túr.

Oblečení:

Doporučujeme vzít si oblečení, které standardně používáte na túry. Je potřeba si přibalit jednu zateplovací vrstvu navíc (např. péřovou bundu), sbalitelnou do batohu.

Stravování:

Strava není zajištěna. Doporučujeme zabalit si jídlo na celodenní túru. Pokud situace s COVID-19 umožní prodej přes okénko nebo budou otevřeny bufety Vosecká bouda , Harrachov

V případě zrušení kurzu z důvodu Covidu, vracíme 100% částky

Naši lidé:

Jakub Marvan - instruktor, průvodce aliveguides

Jakub Marvan

Instruktor skialpinismu, horský průvodce

Pavel Rezek - instruktor, zdravotník aliveguides

Pavel Rezek

Instruktor skialpinismu

Lokalita:

ikona - AG

Rezervace:


Vybavení:

Kurz pro pokročilé skiaplinisty předpokládá vlastní výbavu. Pokud bude potřeba z nějakého důvodu zajistit zapůjčení skialpinistického vybavení, je nám k dispozici vlastní půjčovna. Váš požadavek na zapůjčené vybavení prosím specifikujte do poznámky u přihlášky na kurz.

Mezi povinné vybavení patří: skialpové lyže, pásy, boty, trojkombinace lavinového vybavení (sonda, vyhledávač, lopata), cepín, helma, hole, elová svítilna, batoh o velikosti 30 – 40l s možností připnutí lyží, mobilní telefon.

Mezi nepovinné vybavení patří: alespoň dvě smyčky 80, 120mm, REP šňůry 3m, 1,5m, 2-3 karabiny s pojistkou, skialpový sedací úvaz, papírová mapa s místem kurzu.

Dále si s sebou doporučujeme vzít: náhradní baterie (vyhledávač, čelová svítilna) v případě, že nemáte dobíjecí; lékárničku, krém na opalování, balzám na rty, nůž, vlastní nádobu na vodu, hrnek, pantofle aj. dle Vašich zvyklostí z ostatních túr.

Oblečení:

Doporučujeme vzít si s sebou pohodlné oblečení na chalupu a dále oblečení, které standardně používáte na túrách. Obuv na chození po venku není potřeba, stačí pouze skialpové boty a pantofle pro přezutí na chalupu. Nutné je přibalit si s sebou jednu zateplovací vrstvu navíc (případně péřovou bundu), sbalitelnou do batohu, neboť praktická část kurzu bude také probíhat venku a v mnoha případech nebude plně spojena s fyzickým zatížením jako u túry.

vybavení AG
Kompletní seznam

Doporučené vybavení:

Jsme k dispozici:

+420 603 552 637

nejste-li si jistí, zavolejte

info@aliveguides.cz

veškeré info týkajících se kurzů