JEDNODENNÍ SKIALPOVÝ KURZ – Velká Úpa

Každý termín od 9:00 – 18:00 hod, sraz na parkovišti u penzionu Relax. Kurz se koná za každého počasí. Maximální počet osob = 6, minimální počet osob = 2.

Kurz je určen pro skialpinisty, kteří již mají pevně osvojené základy této disciplíny a potřebují prohloubit své dovednosti v technice pohybu a sjezdu na lyžích.

Alternativně je možné doplnit v případě zájmu i skupinu na obtížnost S1(připsat do poznámky objednávky)

Obtížnost S1

Jednoduché horské túry 2 – 4 hodiny chůze s přestávkami se stoupáním  500-700 Vm/den, CHOZENÍ s nenáročným stoupáním a sestupem, sjezd na lyžích do sklonu 25 stupňů. Nejsou nutné žádné předchozí zkušenosti. Ideální úroveň pro každého kdo to chce zkusit nebo s tím začít. Lyžařské túry  délka trvání (s přestávkami) 3 – 5 hodin. Vhodné pro začátečníky. 

Obtížnost S2

Lyžařské túry se stoupáním 700-1000 Vm/den, délka trvání (s přestávkami) 3 – 6 hodin. Vhodné pro absolventy základního kurzu S1 (není nutností). Den přizpůsoben fyzickým schopnostem nahlášených účastníků.

Poznámka: kurz se bude konat pouze za předpokladu dostatečné sněhové nadílky a min. počtu 3 účastníků

Program:

Túra a praktická část, nácvik praktických dovedností 

  • chůze na lyžích se stoupacími pásy
  • držení těla a správné postavení těžiště těla
  • práce nohou, rukou a chodidel při stoupání
  • technika krátkého a dlouhého kroku
  • překonání terénních útvarů, skialpinistický obrat, krátký obrat
  • finální sjezd s čelovkou
  • v případě zájmu a vybavení možno zařadit práci s lavinovými vyhledávači

Datum a místo:

Termíny: na objednávku tel. nebo emailem kdykoliv

Cena:

1000,- Kč.
Cena zahrnuje kvalifikované instruktory a studijní materiály. V ceně není zahrnuta: doprava a strava. 

Doprava:

Dopravu si účastníci zajišťují sami. 

Vybavení:

Kurz předpokládá vlastní výbavu. Pokud bude potřeba z nějakého důvodu zajistit zapůjčení skialpinistického vybavení, je nám k dispozici vlastní půjčovna. Váš požadavek na zapůjčení vybavení, prosím specifikujte do poznámky u přihlášky na kurz. Mezi povinné vybavení patří: skialpové lyže, pásy, boty, helma, hole, čelová svítilna, vhodný batoh (30 – 40l) s možností připnutí lyží, mobilní plně nabitý telefon.

Doporučujeme vzít si se sebou: lékárnu, krém na opalování, balzám na rty, nůž, vlastní nádobu na vodu (termosku ne hydrovak), svačinu, vyzkoušené podkolenky. Dle Vašich zvyklostí z ostatních túr.

Oblečení:

Doporučujeme vzít si oblečení, které standardně používáte na túry. Je potřeba si přibalit jednu zateplovací vrstvu navíc (např. péřovou bundu spalitelnou a lehkou, náhradní teplé lyžařské rukavice).

Stravování:

Strava není zajištěna. Doporučujeme zabalit si jídlo na celodenní túru. Pokud situace s COVID-19 umožní prodej přes okénko nebo budou otevřeny bufety v areálu a přilehlé chalupy (Pláně), bude možnost stravování v těchto zařízeních.

V případě zrušení kurzu z důvodu Covidu, vracíme 100% částky

Naši lidé:

Kateřina Houžvičková - instruktor aliveguides

Kateřina Houžvičková

Instruktor skialpinismu

Lokalita:

ikona - AG

Vybavení:

Kurz pro pokročilé skiaplinisty předpokládá vlastní výbavu. Pokud bude potřeba z nějakého důvodu zajistit zapůjčení skialpinistického vybavení, je nám k dispozici vlastní půjčovna. Váš požadavek na zapůjčené vybavení prosím specifikujte do poznámky u přihlášky na kurz.

Mezi povinné vybavení patří: skialpové lyže, pásy, boty, trojkombinace lavinového vybavení (sonda, vyhledávač, lopata), cepín, helma, hole, elová svítilna, batoh o velikosti 30 – 40l s možností připnutí lyží, mobilní telefon.

Mezi nepovinné vybavení patří: alespoň dvě smyčky 80, 120mm, REP šňůry 3m, 1,5m, 2-3 karabiny s pojistkou, skialpový sedací úvaz, papírová mapa s místem kurzu.

Dále si s sebou doporučujeme vzít: náhradní baterie (vyhledávač, čelová svítilna) v případě, že nemáte dobíjecí; lékárničku, krém na opalování, balzám na rty, nůž, vlastní nádobu na vodu, hrnek, pantofle aj. dle Vašich zvyklostí z ostatních túr.

Oblečení:

Doporučujeme vzít si s sebou pohodlné oblečení na chalupu a dále oblečení, které standardně používáte na túrách. Obuv na chození po venku není potřeba, stačí pouze skialpové boty a pantofle pro přezutí na chalupu. Nutné je přibalit si s sebou jednu zateplovací vrstvu navíc (případně péřovou bundu), sbalitelnou do batohu, neboť praktická část kurzu bude také probíhat venku a v mnoha případech nebude plně spojena s fyzickým zatížením jako u túry.

vybavení AG
Kompletní seznam

Doporučené vybavení:

Jsme k dispozici:

+420 603 552 637

nejste-li si jistí, zavolejte

info@aliveguides.cz

veškeré info týkajících se kurzů