KURZ LEZENÍ PŘÍRODNÍCH LEDŮ s horským vůdcem – Krkonoše

Kurz ledolezení ve volném přírodním terénu v Krkonoších pod vedením horského vůdce s platnou licencí UIAGM. Naučíte se efektivně lézt s cepíny. Seznámíte se s mačkami. Osvojíte si jistící techniku na ledu. Pomocí cvičení se naučíme efektivně pohybovat na ledové stěně. Vyzkoušíme si vrtání šroubů, správné jištění, bezpečné slanění a vybudování jistícího stanoviště. To vše v náručí Labského dolu v Krkonoších.

Datum a místo:

jeden den 2022 (přesný termín bude upřesněn týden dopředu)  

Labský důl, Krkonoše

Obtížnost – začátečník:

Kurz je vhodný pro začátečníky, kteří si chtějí vyzkoušet lezení v ledu.

Obtížnost – pokročilý:

Stejně tak je určen všem, kteří se chtějí zdokonalit v lezení a jištění na ledu.

Program:

Jedná se o jednodenní kurz. 

Vhodné pro jednotlivce, dvojice nebo skupiny přátel, ženy, muže a děti od 15 let. Vhodným předpokladem je alespoň základní znalost horolezecké techniky (na umělé stěně nebo na skalách). Časová dotace lezení ledu je cca 6–7 hodin čistého času + nástup a návrat. Kurz začíná srazem na parkovišti ve Špindlu – Medvědín. Zde proběhne kontrola a fasování vybavení pro lezení na ledech. Mačky, cepíny, lana, sedáky, helmy a další vybavení. Odtam již na běžkách, pěšky, na sněžnicích nebo skialpech Labským dolem cca 1 hodinu pod ledy. Po vytvoření bezpečného základního tábora se seznámíme s vybavením. Zahřejeme se několika lezeckými cvičeními, které nás zahřejí a vypilují lezeckou techniku. Naučíme se navázat na lano, jistit, spouštět a slaňovat. Vyzkoušíme si zavrtat ledovcový šroub a vytvořit jistící stanviště pomocí Abalakovových hodin. Naučíme se lézt efektivně a bezbečně. Vždy je dostatek prostoru pro odpočinek a svačinu. Horský vůdce přizpůsobí náplň kurzu vašim zkušenostem a fyzickým schopnostem. Účastník si může určit, na co se má horský vůdce zaměřit.

Cena:

5000,- Kč , individuální / 2 500 Kč, 2 osoby / 2 000 Kč, 3 osoby / 1250 Kč, 4 osoby

 

Cena zahrnuje horského vůdce a zapůjčení vybavení: helma, sedák, mačky, cepíny, karabiny, lana a jistítka. V případě zájmu zajišťujeme i plastové/skeletové zateplené (dvojité) boty, které umožňují fixaci i rámových maček. Možno lézt také ve skialpových botech nebo pevných pohorkách kategorie C, C/D a tvrdší, časopis Svět outdooru a fotodokumentace. 

V ceně není zahrnuto: doprava, ubytování, parkovné, strava, lanovky, dálniční známka apod.

Ke koupi kurzu dostanete slevové kupóny od našich partnerů.

Sleva do prodejny HUDY v Havlíčkově ulici v Praze v hodnotě 14% na jednorázový nákup. Sleva na nákup v eshopu Lezecká stěna HK ve výši 15% s platností do konce března 2022.

Doprava:

Dopravu si účastníci zajišťují sami. Parkování je na centrálním parkovišti Medvědín.

Ubytování:

Ubytování si účastníci zajišťují sami.

Stravování:

Strava není zajištěna. Stravování pouze z vlastních zásob po ledy. Doporučujeme určitě termosku s horkým nápojem a nějaké energetické tyčinky.

V případě zrušení kurzu z důvodu Covidu, vracíme 100% částky

Naši lidé:

Vojtěch Watt Dvořák

certifikovaný horský vůdce UIAGM/IFMGA

Lokalita:

ikona - AG

Rezervace:

Napište požadovaný termín do poznámky, my Vám jej potvrdíme.


Vybavení:

Povinné vybavení: boty vhodné pro lezení ledů, cepíny, sedák, 2x HMS karabiny, jistítko, odsedávací smyčka 80 cm, sada prusíků, smyška 120 cm, helma, čelová svítilna, vhodný batoh 30 – 40l s možností připnout lyže, mobilní telefon, 2x rukavice, čepice, lyžařské nebo sluneční brýle, nepromokavá bunda, zateplovací vrstva

Dále doporučujeme: lékárničku, termosku s teplým nápojem, svačinu/oběd

Oblečení:

Doporučujeme vzít si oblečení na nástup (aktivní pohyb) a na lezení ledů, kde se předpokládá i postávání nebo jištění (zateplovací vrstvu), čepici, šátek a minimálně dvoje rukavice.

Půjčovna:

Pro naše klienty zajišťujeme zapůjčení vybavení na lezení ledů: cepíny, mačky, helmy, sedáky, jistítka, lana, ledovcové šrouby, smyčky, sadu prusíků a případně na vyžádaní i duplexové zateplené boty za cenu 100 Kč/den

vybavení AG
Kompletní seznam

Jsme k dispozici:

+420 603 552 637

nejste-li si jistí, zavolejte

info@aliveguides.cz

veškeré info týkajících se kurzů