SKIALPOVÉ KURZY PRO DĚTI – Pec pod Sněžkou

Kurz je určen pro děti začínající se skialpinismem. Jedná se o věkovou kategorii od 6ti let a výše

Poznámka: kurz se bude konat pouze za předpokladu dostatečné sněhové nadílky.

Datum a místo:

Termíny: na objednávku tel. nebo emailem kdykoliv

Kurzy připravujeme v několika verzích:

  • Dvouhodinový kurz pro malé děti nebo děti co si chtějí vyzkoušet co je to skialpinismus
  • Celodenní kurz pro děti co chtějí si vyzkoušet malou túru a zkusit si i práci s lavinovým vybavením (start v 10:00 ukončení 15:00h)

Kurz se koná za každého počasí.

Obtížnost – S1-S2:

Lyžařské túry S-2 se stoupáním 700-1000 Vm/den, délka trvání (s přestávkami) 3 – 6 hodin. Vhodné pro absolventy základního kurzu S1 (není nutností). Ostatní S-1 a den bude přizpůsoben fyzickým schopnostem nahlášených účastníků.

Program:

Dvouhodinový kurz – během kurzu se naučíme nandavat stoupací pásy, zapínat a vypínat vázání. Dále se věnujeme základní technice při stoupání a učíme děti správnému pohybu na lyžích. Během kurzu naučíme děti připravit si vybavení nejen pro stoupání, ale i pro sjezd. Jde o zážitkové seznámení se skialpinismem.

Jednodenní kurz – během kurzu se naučíme nadavat a sundavat stoupací pásy, a kompletní práci se skialpovým vybavením. Součástí je i seznámení s lavinovou výbavou a základní dovednosti pro záchranu a vyhledání zasypaného lavinou. Během túry učíme správný pohyb na lyžích a základy bezpečného skialpinismu v horách.

Cena:

Dvouhodinový kurz: 1500,- Kč 1 dítě, 750,- dvě děti, 500,- tři děti, 400 čtyři děti. Cena zahrnuje kvalifikované instruktory skialpové adaptéry a pásy. V ceně není zahrnuta: doprava a strava, celý skialpový set v případě že dítě nemá vl. sjezdové lyže a vybavení..

Celodenní kurz: 4500,- Kč 1 dítě, 2250,- dvě děti, 1500,- tři děti, 1125 čtyři děti. Cena zahrnuje kvalifikované instruktory skialpové adaptéry a pásy. V ceně není zahrnuta: doprava a strava, celý skialpový set v případě že dítě nemá vl. sjezdové lyže a vybavení a lavinová výbava.

Informace k půjčovně zde: https://aliveguides.cz/skialpova-pujcovna-aliveguides/

Ke koupi kurzu dostanete slevové kupóny od našich partnerů.

Sleva do prodejny HUDY v Havlíčkově ulici v Praze v hodnotě 14% na jednorázový nákup. Sleva na nákup v eshopu Lezecká stěna HK ve výši 15% s platností do konce března 2022.

Doprava:

Dopravu si účastníci zajišťují sami.

Ubytování:

Ubytování si účastníci zajišťují sami.

Stravování:

Strava není zajištěna. Doporučujeme zabalit si jídlo na celodenní túru. Během túry bude možné si občerstvení zakoupit v otevřených okýnkách na horských chatách nebo uvnitř.

Pokud se bude jednat o kurz dvou hodinový, přibalte jen teplý čaj.

Vybavení:

Na kurz není potřeba skialpinistické vybavení, stačí klasický lyžařský set (boty, lyže se sjezdovým vázáním, hole) a my zajistíme pro děti adaptér do vázání pro skialp a pásy. Děti mohou být i vybaveny vlastní výbavou pro větší děti nabízíme vlastní půjčovnu https://aliveguides.cz/skialpova-pujcovna-aliveguides/ . Váš požadavek na zapůjčení vybavení, prosím specifikujte do poznámky u přihlášky na kurz. Mezi povinné vybavení patří: skialpové lyže, pásy, boty, (popřípadě sjezdové lyže, hole a boty, my dodáme adaptéry) helma, hole, čelová svítilna (celodenní túra), vhodný batoh (25-30l) s možností připnutí lyží.

Doporučujeme dát dětem se sebou:  krém na opalování, balzám na rty, nůž, vlastní nádobu na vodu (termosku ne hydrovak), svačinu.

Oblečení:

Doporučujeme vzít si oblečení, které standardně používáte s dětmi na túry. Je potřeba si přibalit jednu zateplovací vrstvu navíc (např. péřovou bundu spalitelnou a lehkou, náhradní teplé lyžařské rukavice). V případě dotazů nás kontaktujte.

V případě zrušení kurzu z důvodu Covidu, vracíme 100% částky

Naši lidé:

Kateřina Houžvičková

instruktor skialpinismu

Martin Kokta

instruktor skialpinismu

Lokalita:

ikona - AG

Vybavení:

Kurz pro pokročilé skiaplinisty předpokládá vlastní výbavu. Pokud ale je potřeba z nějakého důvodu zajistit zapůjčení skialpového vybavení, půjčíme Vám potřebný materiál z naší půjčovny. Váš požadavek dejte do poznámky u přihlášky na kurz. Každý ale bude mít

povinné vybavení– sklialpové lyže, pásy, boty, trojkombinaci na laviny (sonda, vyhledávač, lopata), cepín, helmu, hole,  čelovou svítilnu, vhodný batoh 30 – 40l s možností připnout lyže, mobilní telefon.

nepovinné vybavení: alespoň dvě smyčky 80, 120mm, REP šňůry 3m, 1,5m, 2-3 karabiny s pojistkou, skialpový sedací úvaz, papírová mapa místa kurzu

dále doporučujeme: náhradní baterie (vyhledávač, čelová svítilna), pokud nemáte dobíjecí, lékárnu, krém na opalování, balzám na rty, nůž, vlastní nádobu na vodu, hrnek, pantofle atd. tak jak jste zvyklí na svých túrách

Půjčovna:

Pro naše klienty zajišťujeme zapůjčení skialpového vybavení ( lyže, pásy, hole, boty, sondu, lopatu, vyhledávač) v případě potřeby je nutné přidat do poznámky a kontaktovat nás i telefonicky.

Oblečení:

Doporučujeme vzít si oblečení na chalupu a dále oblečení, které standardně používáte na túry. Boty na chození venku nejsou potřeba, pouze přezutí na chalupu. Je potřeba si přibalit jednu zateplovací vrstvu navíc, nebo vzít péřovou bundu, spalitelnou do batohu, neboť praktická část bude probíhat i za menší fyzické námahy kdy se tolik nezahřejeme výstupem.

Team:

Kvalifikovaní a certifikovaní instruktoři skialpinismu, většina s přesahem na skalní lezení, lezení v mixu a na ledovci .

vybavení AG
Kompletní seznam

Doporučené vybavení:

Jsme k dispozici:

+420 603 552 637

nejste-li si jistí, zavolejte

info@aliveguides.cz

veškeré info týkajících se kurzů