INSTRUKTOR SKIALPINISMU

Kurz je určen pro pedagogické pracovníky, provozovatele soukromých horolezeckých škol, vedoucí a instruktory v horolezeckých oddílech, učitele lyžování atd. Osvojení teoretických znalostí, praktických dovedností s důrazem na bezpečnost a získání dalších nutných zkušeností pro působení ve funkci Instruktor skialpinismu. Cílem je získání osvědčení o rekvalifikaci “Instruktor skialpinismu”. Na toto osvědčení je možno získat živnostenský list pro danou činnost a pro zájemce, kteří jsou v evidenci Úřadu práce, je možnost zaplatit kurzovné v rámci rekvalifikace. Platnost osvědčení je doživotní.

Akreditovaný kurz MŠMT (číslo akreditace 032/2018-50)

Kurzy jsou tématicky rozděleny, problematika daného kurzu je vždy součástí jeho názvu, ale všechny kurzy mají stejný odborný základ přednášek. Kurzy je vhodné vybírat s ohledem na vypsané téma. Základní obecné informace k disciplíně Skialpinismus, obsahují všechny kurzy a Vaše dotazy budeme schopni vyřešit na jakémkoliv zvoleném kurzu.

Program:

Kurz má dotaci 155 hodin a je rozdělen do 4 bloků

1. Blok
Krkonoše 3 noci – právní základ, anatomie a fyziologie sportovní činnosti, základy psychologie, vedení skupiny, lavinová problematika, meteorologie, klasifikace výstupů, historie skialpinismu, pravidla plánování a výpočet času túry, výstroj, výzbroj, ochrana přírody, první pomoc

2. Blok
Krkonoše 3 noci – základní pohyby na skialpinistických lyžích, plánování a vedení túry, orientace, sjezdové lyžování, lavinová prevence, nouzový bivak.

3. Blok
Krkonoše 3 noci – bezpečné chování na túře (výstup, sjezd), údržba skialpinistického vybavení, orientace za snížené viditelnosti, lavinová nehoda (principy hledání), první pomoc při lavinové nehodě, transport zraněného, nouzový bivak

4. Blok
Krkonoše 3 noci – metodické výstupy – naplánování túry a její uskutečnění (vedení skupiny v terénu), řešení krizových situací, lavinová problematika,
Kurz bude ukončen zkouškami – písemným testem, metodickým výstupem a praktickými ukázkami (vedení stopy, sjíždění ve volném terénu, orientace, vyhledávání zasažených lavinou, první pomoc)

Datum a místo:

3. – 6. 12. 2020 Čapkova chata
7. – 11. 1. 2021 Brádlerovy Boudy
21. – 24. 1. 2021 Javoří Mlýn
29. – 31. 1. 2021 Brádlerovy boudy

Cena:

11.900,- Kč
Cena zahrnuje kvalifikované lektory, studijní materiály, výukové prostory. V ceně není zahrnuto: doprava, ubytování a strava.
Požadavky: středoškolské vzdělání, základní znalosti pohybu na skialpinistických lyžích, řádně vyplněná přihláška se seznamem túr a zaplacení

Doprava:

Dopravu si účastníci zajišťují sami. Příjezd do Medvědího kolena ve Špindlerově Mlýně 16:00 – 16:30. Zde se nachází parkoviště vymezené pro hosty ubytované na Brádlerových boudách. Upozorňujeme, že parkoviště je většinou velmi brzy obsazené – vhodné je proto maximálně využít společné dopravy. V případě zájmu o společnou dopravu nás prosím kontaktujte. Při naplněné kapacitě tohoto parkoviště se dá využít i horní, placené parkoviště ve Špindlerově Mlýně. Z obou parkovišť vystoupáte na Brádlerovy boudy na skialpových lyžích a sjezdem se pohodlně dostanete zpět. Alternativou je možnost využít rolbu, která Vás z parkoviště odveze až před chalupu. Uvažujete-li však o této variantě, zvažte kriticky, zda je tento skialpový kurz pro Vás vůbec vhodný .

Ubytování:

Ubytování na Brádlerových boudách ve Špindlerově Mlýně je pro účastníky kurzu společné, na 12-ti lůžkovém pokoji. K dispozici je také společné sociální zázemí a sprchy. Karimatky a ostatní lůžkoviny jsou součástí vybavení ubytovacího zařízení. V případě zájmu si s sebou vezměte vlastní spací pytel. Společné ubytovací prostory dokreslují pocit sdílených místností pro spaní, jako je tomu na většině vysokohorských chalup.

Stravování:

Strava je zajištěna polopenzí, kterou si každý z účastníků objedná po příjezdu přímo na chalupě. Účastníky, kteří nebudou mít o polopenzi zájem, prosíme o nahlášení této informace v dostatečném předstihu k nám do agentury. Stravování startujeme první den večeří a končíme poslední den snídaní. Obědy lze dokoupit na chalupách navštívených během túry, poslední den i na Brádlerových boudách.

V případě zrušení kurzu z důvodu Covidu, vracíme 100% částky

Naši lidé:

Michal Veselý - ambasador aliveguides

Michal Veselý

instruktor

Lokalita:

ikona - AG

Rezervace:


Vybavení:

Kurz pro pokročilé skiaplinisty předpokládá vlastní výbavu. Pokud bude potřeba z nějakého důvodu zajistit zapůjčení skialpinistického vybavení, je nám k dispozici vlastní půjčovna. Váš požadavek na zapůjčené vybavení prosím specifikujte do poznámky u přihlášky na kurz.

Mezi povinné vybavení patří: skialpové lyže, pásy, boty, trojkombinace lavinového vybavení (sonda, vyhledávač, lopata), cepín, helma, hole, elová svítilna, batoh o velikosti 30 – 40l s možností připnutí lyží, mobilní telefon.

Mezi nepovinné vybavení patří: alespoň dvě smyčky 80, 120mm, REP šňůry 3m, 1,5m, 2-3 karabiny s pojistkou, skialpový sedací úvaz, papírová mapa s místem kurzu.

Dále si s sebou doporučujeme vzít: náhradní baterie (vyhledávač, čelová svítilna) v případě, že nemáte dobíjecí; lékárničku, krém na opalování, balzám na rty, nůž, vlastní nádobu na vodu, hrnek, pantofle aj. dle Vašich zvyklostí z ostatních túr.

Oblečení:

Doporučujeme vzít si s sebou pohodlné oblečení na chalupu a dále oblečení, které standardně používáte na túrách. Obuv na chození po venku není potřeba, stačí pouze skialpové boty a pantofle pro přezutí na chalupu. Nutné je přibalit si s sebou jednu zateplovací vrstvu navíc (případně péřovou bundu), sbalitelnou do batohu, neboť praktická část kurzu bude také probíhat venku a v mnoha případech nebude plně spojena s fyzickým zatížením jako u túry.

vybavení AG
Kompletní seznam

Doporučené vybavení:

Jsme k dispozici:

+420 603 552 637

nejste-li si jistí, zavolejte

info@aliveguides.cz

veškeré info týkajících se kurzů