JEDNODENNÍ SKIALPOVÝ KURZ – Pec pod Sněžkou

Kurz je určen pro začínající i pokročilé skialpinisty.

Poznámka: kurz se bude konat pouze za předpokladu dostatečné sněhové nadílky.

Datum a místo:

Termíny: na objednávku tel. nebo emailem kdykoliv

Každý termín (pokud není dohodnuto jinak) od 10:00 – 16:30 hod, sraz na parkovišti u penzionu Marienka Velká Úpa.  Kurz se koná za každého počasí.

Obtížnost – S1-S2:

Lyžařské túry S-2 se stoupáním 700-1000 Vm/den, délka trvání (s přestávkami) 3 – 6 hodin. Vhodné pro absolventy základního kurzu S1 (není nutností). Ostatní S-1 a den bude přizpůsoben fyzickým schopnostem nahlášených účastníků.

Program:

Jedná se o jednodenní kurz. 

 Túra a praktická část, nácvik praktických dovedností během túry. Túra je vždy určena před konáním akce dle sněhové situace, počasí a výkonnosti účastníků.

  • chůze na lyžích se stoupacími pásy
  • držení těla a správné postavení těžiště těla
  • práce nohou, rukou a chodidel při stoupání
  • technika krátkého a dlouhého kroku
  • překonání terénních útvarů, skialpinistický obrat, krátký obrat
  • finální sjezd s čelovkou
  • v případě zájmu a vybavení možno zařadit práci s lavinovými vyhledávači

Cena:

4 500,- Kč , individuální / 2 250 Kč, 2 osoby / 1 500 Kč, 3 osoby / 1 125 Kč, 4 osoby

Cena zahrnuje kvalifikované instruktory.

V ceně není zahrnuto: doprava, ubytování, parkovné, strava a apod.

Ke koupi kurzu dostanete slevové kupóny od našich partnerů.

Sleva do prodejny HUDY v Havlíčkově ulici v Praze v hodnotě 14% na jednorázový nákup. Sleva na nákup v eshopu Lezecká stěna HK ve výši 15% s platností do konce března 2022.

Doprava:

Dopravu si účastníci zajišťují sami.

Ubytování:

Ubytování si účastníci zajišťují sami.

Stravování:

Strava není zajištěna. Doporučujeme zabalit si jídlo na celodenní túru. Během túry bude možné si občerstvení zakoupit v otevřených okýnkách na horských chatách nebo uvnitř.

Vybavení:

Kurz předpokládá vlastní výbavu. Pokud bude potřeba z nějakého důvodu zajistit zapůjčení skialpinistického vybavení, je nám k dispozici vlastní půjčovna https://aliveguides.cz/skialpova-pujcovna-aliveguides/ . Váš požadavek na zapůjčení vybavení, prosím specifikujte do poznámky u přihlášky na kurz. Mezi povinné vybavení patří: skialpové lyže, pásy, boty, helma, hole, čelová svítilna, vhodný batoh (30 – 40l) s možností připnutí lyží, mobilní plně nabitý telefon.

Doporučujeme vzít si se sebou: lékárnu, krém na opalování, balzám na rty, nůž, vlastní nádobu na vodu (termosku ne hydrovak), svačinu, vyzkoušené podkolenky. Dle Vašich zvyklostí z ostatních túr.

Oblečení:

Doporučujeme vzít si oblečení, které standardně používáte na túry. Je potřeba si přibalit jednu zateplovací vrstvu navíc (např. péřovou bundu spalitelnou a lehkou, náhradní teplé lyžařské rukavice).

V případě zrušení kurzu z důvodu Covidu, vracíme 100% částky

Naši lidé:

Kateřina Houžvičková

instruktor skialpinismu

Martin Kokta

instruktor skialpinismu

Lokalita:

ikona - AG

Rezervace:

Napište požadovaný termín do poznámky, my Vám jej potvrdíme.


Vybavení:

Kurz pro pokročilé skiaplinisty předpokládá vlastní výbavu. Pokud ale je potřeba z nějakého důvodu zajistit zapůjčení skialpového vybavení, půjčíme Vám potřebný materiál z naší půjčovny. Váš požadavek dejte do poznámky u přihlášky na kurz. Každý ale bude mít

povinné vybavení– sklialpové lyže, pásy, boty, trojkombinaci na laviny (sonda, vyhledávač, lopata), cepín, helmu, hole,  čelovou svítilnu, vhodný batoh 30 – 40l s možností připnout lyže, mobilní telefon.

nepovinné vybavení: alespoň dvě smyčky 80, 120mm, REP šňůry 3m, 1,5m, 2-3 karabiny s pojistkou, skialpový sedací úvaz, papírová mapa místa kurzu

dále doporučujeme: náhradní baterie (vyhledávač, čelová svítilna), pokud nemáte dobíjecí, lékárnu, krém na opalování, balzám na rty, nůž, vlastní nádobu na vodu, hrnek, pantofle atd. tak jak jste zvyklí na svých túrách

Půjčovna:

Pro naše klienty zajišťujeme zapůjčení skialpového vybavení ( lyže, pásy, hole, boty, sondu, lopatu, vyhledávač) v případě potřeby je nutné přidat do poznámky a kontaktovat nás i telefonicky.

Oblečení:

Doporučujeme vzít si oblečení na chalupu a dále oblečení, které standardně používáte na túry. Boty na chození venku nejsou potřeba, pouze přezutí na chalupu. Je potřeba si přibalit jednu zateplovací vrstvu navíc, nebo vzít péřovou bundu, spalitelnou do batohu, neboť praktická část bude probíhat i za menší fyzické námahy kdy se tolik nezahřejeme výstupem.

Team:

Kvalifikovaní a certifikovaní instruktoři skialpinismu, většina s přesahem na skalní lezení, lezení v mixu a na ledovci .

vybavení AG
Kompletní seznam

Doporučené vybavení:

Jsme k dispozici:

+420 603 552 637

nejste-li si jistí, zavolejte

info@aliveguides.cz

veškeré info týkajících se kurzů