SKIALPOVÝ KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY A POKROČILÉ – Pec pod Sněžkou

KURZ JE ROZDĚLEN DO NĚKOLIKA VÝKONNOSTNÍCH SKUPIN MAX. 6 OSOB NA JEDNOHO INSTRUKTORA

Kurz je určen pro začínající, ale i pokročilé skialpinisty, kteří se chtějí seznámit se základy skialpinismu, nebo pro ty, kteří mají osvojené základní nebo pokročilé zkušenosti se skialpinismem a chtějí se posunout o krok dál.

Program pro začínající skialpinisty zahrnuje základní seznámení se skialpinistickou výbavou, základy techniky pohybu na lyžích se stoupacími pásy, seznámení se s lavinovým vybavením a prací s ním, praktické využití, nácvik a instruktážní videa.

Program pro pokročilé skialpinisty, kteří potřebují prohloubit své dovednosti v technice pohybu na lyžích, orientaci v terénu, GPS plánováním tras a jejich výpočet, zasvětit se do horské medicíny a problematiky pitného a stravovacího procesu na túrách. Nesmíme zapomenout i na zkušenosti s nejnovějšími trendy a technologiemi v technickém materiálu, ale i samotné technologie oblečení atd. Nedílnou součástí je nácvik a automatizace krizových situací.

Datum a místo:

14. – 16. 1. 2022 penzion Marienka – Pec pod Sněžkou

Obtížnost S1 – začátečník:

Jednoduché horské túry 2 – 4 hodiny chůze s přestávkami se stoupáním 500-700 Vm/den, CHOZENÍ s nenáročným stoupáním a sestupem, sjezd na lyžích do sklonu 25 stupňů. Nejsou nutné žádné předchozí zkušenosti. Ideální úroveň pro každého, kdo to chce zkusit, nebo s tím začít.

Obtížnost S2 – pokročilý:

Lyžařské túry se stoupáním s přestávkami 3 – 6 hodin 700-1000 Vm/den. Dobré pro absolventy základního kurzu S1. Dobrá technika jízdy v neupraveném terénu. Možnost výstupu na mačkách s cepínem a s lyžemi na zádech. Sjezd a výstup v terénech 30-35 stupňů.

Program:

První den:
Sraz na chalupě penzion Marienka v 16:00h, ubytování, 17:00h, 18:00h večeře, 20:00 – 22:00h přednáška Skialpinismus, 22:00h volný program

Druhý den:
9:00h Celodenní túra start a praktická část, nácvik praktických dovedností dle tematického zaměření vzdělávacího kurzu, 18:00h večeře, 20:00h přednášky, 22:00h večer noční záchrana dle instrukcí Horské služby

Třetí den:
9:00h Dopolední túra s nácvikem praktických dovedností v terénu, 13:00h laviny a vyproštění, 16:00h konec kurzu

Cena:

3200,- Kč. Cena zahrnuje kvalifikované instruktory, studijní materiály, výukové prostory. V ceně není zahrnuto: doprava, ubytování, půjčovna.

Ke koupi skialpového kurzu dostanete slevové kupóny od našich partnerů.

Sleva do prodejny HUDY v Havlíčkově ulici v Praze v hodnotě 14% na jednorázový nákup. Sleva na nákup v eshopu Lezecká stěna HK ve výši 15% s platností do konce března 2022.

Doprava:

Dopravu si účastníci zajišťují sami. Parkování je před chalupou kapacitně omezeno, je možné využít centrální parkoviště

https://mapy.cz/zakladni?x=15.7679353&y=50.6892896&z=17&source=traf&id=55451

Ubytování:

Ubytování je na pensionu Marienka v jednotlivých pokojích po dvou lůžkách a třech.

Stravování:

Strava je zajištěna polopenzí, kterou zajistíme společně s ubytováním pro celý kurz. Startujeme první den večeří a poslední den končíme snídaní. Obědy lze dokoupit na chatách při túře, poslední den i na penzionu.

V případě zrušení kurzu z důvodu Covidu, vracíme 100% částky

Naši lidé:

Martin Kokta

instruktor

Lokalita:

ikona - AG

Rezervace:


Vybavení:

Kurz pro pokročilé skiaplinisty předpokládá vlastní výbavu. Pokud ale je potřeba z nějakého důvodu zajistit zapůjčení skialpového vybavení, půjčíme Vám potřebný materiál z naší půjčovny. Váš požadavek dejte do poznámky u přihlášky na kurz. Každý ale bude mít

povinné vybavení– sklialpové lyže, pásy, boty, trojkombinaci na laviny (sonda, vyhledávač, lopata), cepín, helmu, hole,  čelovou svítilnu, vhodný batoh 30 – 40l s možností připnout lyže, mobilní telefon.

nepovinné vybavení: alespoň dvě smyčky 80, 120mm, REP šňůry 3m, 1,5m, 2-3 karabiny s pojistkou, skialpový sedací úvaz, papírová mapa místa kurzu

dále doporučujeme: náhradní baterie (vyhledávač, čelová svítilna), pokud nemáte dobíjecí, lékárnu, krém na opalování, balzám na rty, nůž, vlastní nádobu na vodu, hrnek, pantofle atd. tak jak jste zvyklí na svých túrách

Půjčovna:

Pro naše klienty zajišťujeme zapůjčení skialpového vybavení ( lyže, pásy, hole, boty, sondu, lopatu, vyhledávač) v případě potřeby je nutné přidat do poznámky a kontaktovat nás i telefonicky.

Oblečení:

Doporučujeme vzít si oblečení na chalupu a dále oblečení, které standardně používáte na túry. Boty na chození venku nejsou potřeba, pouze přezutí na chalupu. Je potřeba si přibalit jednu zateplovací vrstvu navíc, nebo vzít péřovou bundu, spalitelnou do batohu, neboť praktická část bude probíhat i za menší fyzické námahy kdy se tolik nezahřejeme výstupem.

Team:

Kvalifikovaní a certifikovaní instruktoři skialpinismu, většina s přesahem na skalní lezení, lezení v mixu a na ledovci .

vybavení AG
Kompletní seznam

Doporučené vybavení:

Jsme k dispozici:

+420 603 552 637

nejste-li si jistí, zavolejte

info@aliveguides.cz

veškeré info týkajících se kurzů